Výhody centrálních vysavačů

Centrální vysavače jsou již několik let standardem pro moderní a komfortní rodinné domy. Již dlouho neplatí, že centrální vysavač je výsadou horních deseti tisíc. Centrální vysavač je již velmi dostupným luxusem, jehož výhody může využít každý.

 

Výhody centrálních vysavačů

  • Centrální vysavač nevíří prach - vzduch je odsáván mimo vysávanou místnost a proto nevíří prach jako klasické vysavače. Dlouhodobé studie prokazují menší výskyt alergických obtíží v domácnostech vybavených centrálními vysavači.
  • Centrální vysavač je tichý - vysávací jednotka je umístěna v místě, kde její běh neruší - v garáži, kotelně, technické místnosti. Jediný hluk, který slyšíte, je vydáván nasáváním vzduchu do vysávací hadice.
  • Vysávání je snadné - nemusíte za sebou tahat těžký přístroj, který zlomyslně naráží do nábytku, vysáváte pouze s lehkou ohebnou hadicí. 
  • Centrální vysavač je výkonný - vzhledem k tomu, že vysávací jednotka není manipulována, může být mnohem výkonnější, než běžné vysavače. To znamená, že vysaje lépe a víc. Ten rozdíl pocítíte na první dotek. 
  • Nikdy více pytlíky do vysavače - všimli jste si, kolik ročně utratíte za pytlíky do vysavače? U centrálního vysavače žádné pytlíky nejsou - vysává se unikátním systémem přímo do sběrné nádoby.
  • Centrální vysavač nevyžaduje Vaší pozornost - intervaly údržby jsou v řádech stovek motohodin, jedinou starostí je občas vysypat sběrnou nádobu.
  • Centrální vysavače mají bohaté příslušenství - příslušenství čítá doslova desítky adaptérů na vysávání v domácnosti, pro vysávání motorových vozidel, klepače koberců, odsavače popela, adaptéry pro kartáčování Vašich čtyřnohých miláčků a podobně.

 

Nevýhody centrálních vysavačů

Zdálo by se, že centrální vysavače žádnou nevýhodu nemají - a také že nemají. Ale přesto by se jedna drobná nevýhoda našla: Příprava pro centrální vysavač (trubkování) se nejlépe instaluje ve fázi hrubé stavby nebo rekonstrukce. Ale i v dokončeném domě či bytě je zpravidla možné centrální vysavač instalovat, jen je to o něco složitější.